KONST / Litografier / Färglitografi 14954090
nr 1495 4090
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Signerad, numrerad 120/310, Japanskor. Färglitografi, bildmått: 35x54cm, yttermått inklusive ram: 55x72cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
måndag 10 oktober 2022
kl 20:20:56
7/10 22:21:29
500 kr
9/10 21:12:07
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman